RESULTATER
VT - MÆND
Vest, 1. runde
den 31.maj 2015 på Flensburg
Arrangør: LK Weiche
  MÆND SENIOR - 100 METERSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.9m/s
1 12.07 SCHWEINERT Michael -62 (m53)Nord Deutschland993p 
2 12.21 DREIER Jan -78 (m37)Nord Deutschland(638p) 
3 12.84 EMMERICH Christian -65 (m50)Nord Deutschland728p 
4 13.21 DREIER Christine -82 (k33)Nord Deutschland822p 
5 15.26 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten -62 (k53)Vest Danmark815p 
6 15.54 PIEPER Karl-Heinz -49 (m66)Nord Deutschland(496p) 
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +1.9m/s
1 10.65 / 993p SCHWEINERT Michael -62 (m53)Nord Deutschland  
2 13.14 / 822p DREIER Christine -82 (k33)Nord Deutschland  
3 13.18 / 815p ESKILDSEN-MØLLER Kirsten -62 (k53)Vest Danmark  
4 11.56 / 728p EMMERICH Christian -65 (m50)Nord Deutschland  
5 11.91 / 638p DREIER Jan -78 (m37)Nord Deutschland  
6 12.51 / 496p PIEPER Karl-Heinz -49 (m66)Nord Deutschland  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.50 HEINRICH Frank -62 (m53)Nord Deutschland710p 
2 1.45 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten -62 (k53)Vest Danmark1030p 
3 1.35 OHGE Olaf -63 (m52)Nord Deutschland(532p) 
4 1.35 RIGGERT Eckhard -46 (m69)Nord Deutschland863p 
5 1.15 SCHULZ Birgit -63 (k52)Nord Deutschland(647p) 
6 1.10 DECKNER Gerhard -37 (m78)Nord Deutschland737p 
 0.951.001.051.101.151.201.251.301.351.401.451.501.55 
Frank Heinrich        oooxoxxx
Kirsten Eskildsen-Møller      ooxoxxoxoxxx 
Olaf Ohge      oooxxx   
Eckhard Riggert      xoooxxx   
Birgit Schulz   ooxxx       
Gerhard Decknerooooxxx        
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.83 / 1030p ESKILDSEN-MØLLER Kirsten -62 (k53)Vest Danmark  
2 1.97 / 863p RIGGERT Eckhard -46 (m69)Nord Deutschland  
3 1.83 / 737p DECKNER Gerhard -37 (m78)Nord Deutschland  
4 1.80 / 710p HEINRICH Frank -62 (m53)Nord Deutschland  
5 1.44 / 647p SCHULZ Birgit -63 (k52)Nord Deutschland  
6 1.60 / 532p OHGE Olaf -63 (m52)Nord Deutschland  
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 35.35 SABRO Per -59 (m56)Vest Danmark689p 
2 32.26 KILCH Peter -48 (m67)Nord Deutschland(674p) 
3 30.79 JESPERSSEN Gilbert -51 (m64)Vest Danmark(605p) 
4 27.82 MÖLLER Jürgen -38 (m77)Nord Deutschland732p 
5 26.55 HOLZKNECHT Ingrid -40 (k75)Nord Deutschland1020p 
6 26.38 KURSCHUSS Gerhard -47 (m68)Nord Deutschland(556p) 
7 25.21 BERENDT Erwin -49 (m66)Nord Deutschland(509p) 
8 24.18 BRANDT Heinz -29 (m86)Nord Deutschland865p 
9 23.35 KURZWEG-OTTE Ruth -53 (k62)Nord Deutschland(688p) 
10 23.35 DECKNER Gerhard -37 (m78)Nord Deutschland(626p) 
11 22.01 MODEROW Klaus -37 (m78)Nord Deutschland(589p) 
12 17.63 THOMSEN Ingrid Nygaard -43 (k72)Vest Danmark669p 
13 17.45 ABSHAGEN Kirsten -38 (k77)Vest Danmark707p 
14 15.89 ABSHAGEN Ronald -32 (m83)Nord Deutschland(493p) 
15 14.69 KURZWEG Grietje -81 (k34)Nord Deutschland(253p) 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Per Sabro35.3533.63x34.79
Peter Kilch32.2631.3531.8231.87
Gilbert Jesperssen30.79x30.27x
Jürgen Möller26.0726.75x27.82
Ingrid Holzknechtx26.2625.0126.55
Gerhard Kurschuss23.3822.1626.38x
Erwin Berendt24.7019.8725.2120.82
Heinz Brandt24.1821.4521.93x
Ruth Kurzweg-Otte23.3520.9122.5621.86
Gerhard Decknerx21.2120.6723.35
Klaus Moderow21.1021.6922.0121.62
Ingrid Nygaard Thomsen16.5616.2217.6316.78
Kirsten Abshagen15.7417.4516.9416.79
Ronald Abshagen15.89x15.1315.76
Grietje Kurzweg12.7712.6114.6913.78
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 57.20 / 1020p HOLZKNECHT Ingrid -40 (k75)Nord Deutschland  
2 49.53 / 865p BRANDT Heinz -29 (m86)Nord Deutschland  
3 42.21 / 732p MÖLLER Jürgen -38 (m77)Nord Deutschland  
4 40.16 / 707p ABSHAGEN Kirsten -38 (k77)Vest Danmark  
5 39.87 / 689p SABRO Per -59 (m56)Vest Danmark  
6 39.10 / 688p KURZWEG-OTTE Ruth -53 (k62)Nord Deutschland  
7 39.01 / 674p KILCH Peter -48 (m67)Nord Deutschland  
8 38.05 / 669p THOMSEN Ingrid Nygaard -43 (k72)Vest Danmark  
9 36.41 / 626p DECKNER Gerhard -37 (m78)Nord Deutschland  
10 35.20 / 605p JESPERSSEN Gilbert -51 (m64)Vest Danmark  
11 34.32 / 589p MODEROW Klaus -37 (m78)Nord Deutschland  
12 32.50 / 556p KURSCHUSS Gerhard -47 (m68)Nord Deutschland  
13 29.91 / 509p BERENDT Erwin -49 (m66)Nord Deutschland  
14 29.04 / 493p ABSHAGEN Ronald -32 (m83)Nord Deutschland  
15 15.12 / 253p KURZWEG Grietje -81 (k34)Nord Deutschland  
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 w6.07+2.4 DREIER Jan -78 (m37)Nord Deutschland(793p) 
  6.00+0.5     
2 5.29+1.5 DREIER Christine -82 (k33)Nord Deutschland867p 
3 4.84+1.8 HEINRICH Frank -62 (m53)Nord Deutschland(747p) 
4 w4.82+3.9 OHGE Olaf -63 (m52)Nord Deutschland(727p) 
5 w4.25+2.9 PIEPER Karl-Heinz -49 (m66)Nord Deutschland825p 
  4.00+0.4     
6 w4.22+2.6 KILCH Peter -48 (m67)Nord Deutschland838p 
  3.98+0.7     
7 3.75+0.4 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten -62 (k53)Vest Danmark751p 
8 3.63+1.1 SCHULZ Birgit -63 (k52)Nord Deutschland(705p) 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jan Dreier6.07+2.46.00+0.55.84+0.15.87+2.0
Christine Dreierx 5.29+1.5x 5.11+2.3
Frank Heinrich4.82+1.34.84+1.8x 
Olaf Ohge4.72+3.64.82+3.9x 
Karl-Heinz Pieper4.00+0.4x 4.20+2.64.25+2.9
Peter Kilch4.22+2.64.03+2.33.98+1.03.98+0.7
Kirsten Eskildsen-Møller3.75+0.4
Birgit Schulz3.34+3.63.63+1.13.61+1.43.20+0.0
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 5.44 / 867p+1.5 DREIER Christine -82 (k33)Nord Deutschland  
2 w6.62 / 838p+2.6 KILCH Peter -48 (m67)Nord Deutschland  
  3.98+0.7     
3 w6.56 / 825p+2.9 PIEPER Karl-Heinz -49 (m66)Nord Deutschland  
  4.00+0.4     
4 w6.40 / 793p+2.4 DREIER Jan -78 (m37)Nord Deutschland  
  6.00+0.5     
5 4.89 / 751p+0.4 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten -62 (k53)Vest Danmark  
6 6.18 / 747p+1.8 HEINRICH Frank -62 (m53)Nord Deutschland  
7 w6.08 / 727p+3.9 OHGE Olaf -63 (m52)Nord Deutschland  
8 4.67 / 705p+1.1 SCHULZ Birgit -63 (k52)Nord Deutschland  
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.42 MÖLLER Jürgen -38 (m77)Nord Deutschland880p 
2 10.13 HOLZKNECHT Ingrid -40 (k75)Nord Deutschland1088p 
3 9.41 SABRO Per -59 (m56)Vest Danmark654p 
4 9.38 BRANDT Heinz -29 (m86)Nord Deutschland971p 
5 8.94 BERENDT Erwin -49 (m66)Nord Deutschland(667p) 
6 8.88 KURSCHUSS Gerhard -47 (m68)Nord Deutschland(686p) 
7 8.80 MODEROW Klaus -37 (m78)Nord Deutschland(747p) 
8 8.31 DECKNER Gerhard -37 (m78)Nord Deutschland(702p) 
9 7.96 KURZWEG-OTTE Ruth -53 (k62)Nord Deutschland(718p) 
10 7.14 THOMSEN Ingrid Nygaard -43 (k72)Vest Danmark800p 
11 6.99 ABSHAGEN Ronald -32 (m83)Nord Deutschland(648p) 
12 6.70 ABSHAGEN Kirsten -38 (k77)Vest Danmark746p 
13 5.57 KURZWEG Grietje -81 (k34)Nord Deutschland(315p) 
  Afbud LÜTJENS Irmgard -30 (m85)Nord Deutschland  
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Jürgen Möller8.9610.1910.1010.42
Ingrid Holzknecht9.4210.069.4110.13
Per Sabrox9.418.928.71
Heinz Brandt9.299.289.279.38
Erwin Berendt8.778.948.86x
Gerhard Kurschuss8.53x8.808.88
Klaus Moderow8.418.608.808.75
Gerhard Deckner8.118.288.248.31
Ruth Kurzweg-Otte7.967.79x7.66
Ingrid Nygaard Thomsen6.997.14x6.98
Ronald Abshagen6.996.606.866.96
Kirsten Abshagen6.706.616.546.68
Grietje Kurzweg5.575.29x5.06
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 18.56 / 1088p HOLZKNECHT Ingrid -40 (k75)Nord Deutschland  
2 17.49 / 971p BRANDT Heinz -29 (m86)Nord Deutschland  
3 15.96 / 880p MÖLLER Jürgen -38 (m77)Nord Deutschland  
4 13.81 / 800p THOMSEN Ingrid Nygaard -43 (k72)Vest Danmark  
5 13.71 / 747p MODEROW Klaus -37 (m78)Nord Deutschland  
6 12.92 / 746p ABSHAGEN Kirsten -38 (k77)Vest Danmark  
7 12.45 / 718p KURZWEG-OTTE Ruth -53 (k62)Nord Deutschland  
8 12.94 / 702p DECKNER Gerhard -37 (m78)Nord Deutschland  
9 12.68 / 686p KURSCHUSS Gerhard -47 (m68)Nord Deutschland  
10 12.36 / 667p BERENDT Erwin -49 (m66)Nord Deutschland  
11 12.14 / 654p SABRO Per -59 (m56)Vest Danmark  
12 12.03 / 648p ABSHAGEN Ronald -32 (m83)Nord Deutschland  
13 5.73 / 315p KURZWEG Grietje -81 (k34)Nord Deutschland  
  Afbud LÜTJENS Irmgard -30 (m85)Nord Deutschland  
  MÆND SENIOR - SPYDKASTSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlubPoints
1 30.90 KILCH Peter -48 (m67)Nord Deutschland669p 
2 30.88 JESPERSSEN Gilbert -51 (m64)Vest Danmark631p 
3 28.15 MÖLLER Jürgen -38 (m77)Nord Deutschland747p 
4 21.85 MODEROW Klaus -37 (m78)Nord Deutschland587p 
5 21.09 LAHAN Hartwig -49 (m66)Nord Deutschland(440p) 
6 20.59 SABRO Per -59 (m56)Vest Danmark363p 
7 15.34 ABSHAGEN Ronald -32 (m83)Nord Deutschland(464p) 
8 14.32 ABSHAGEN Kirsten -38 (k77)Vest Danmark607p 
 1.runde2.runde3.runde4.runde 
Peter Kilch30.9030.75x28.68
Gilbert Jesperssen30.8830.5629.5728.21
Jürgen Möller28.15x28.0928.10
Klaus Moderowx21.57x21.85
Hartwig Lahanxx21.0919.81
Per Sabro19.42xx20.59
Ronald Abshagenx15.3414.6414.58
Kirsten Abshagen13.9014.3213.73x
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 55.69 / 747p MÖLLER Jürgen -38 (m77)Nord Deutschland  
2 50.09 / 669p KILCH Peter -48 (m67)Nord Deutschland  
3 47.32 / 631p JESPERSSEN Gilbert -51 (m64)Vest Danmark  
4 35.12 / 607p ABSHAGEN Kirsten -38 (k77)Vest Danmark  
5 44.16 / 587p MODEROW Klaus -37 (m78)Nord Deutschland  
6 35.29 / 464p ABSHAGEN Ronald -32 (m83)Nord Deutschland  
7 33.56 / 440p LAHAN Hartwig -49 (m66)Nord Deutschland  
8 28.00 / 363p SABRO Per -59 (m56)Vest Danmark  
  MÆND SENIOR - 1000 M STAFETSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.35.60 DEUTSC 1000m Staffel Nord 151p 
 SORTERING EFTER POINTS
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.35.60 / 151p DEUTSC 1000m Staffel Nord   


Genereret af MARS version 2.0.0.380 søndag den 31. maj 2015 klokken 19:47

den 31.maj 2015 på Flensburg, RESULTATER, Arrangør: LK Weiche
RESULTATER
den 31.maj 2015 på Flensburg
Arrangør: LK Weiche
  KVINDER 50-54 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.00.16 SCHULZ Birgit -1963Nord Deutschland609p 
  MÆND 35-39 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.24.00 LEHMANN Klaus -1976Nord Deutschland572p 
 RETTELSER FØR SEEDNING
  Afbud GRAM Marianne -1950Vest Danmark  
  MÆND 50-54 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.50.33 SCHULZ Holger -1961Nord Deutschland485p 
  MÆND 70-74 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.08.30 HINCK Dieter -1944Nord Deutschland608p 
  KVINDER 65-69 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.38.81 GRAM Marianne -1950Vest Danmark1133p 
  MÆND 55-59 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 10.43.11 NASS Udo -1958Nord Deutschland855p 
  MÆND 65-69 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.35.53 STRUBE Andras -1949Nord Deutschland710p 
  KVINDER 30-34 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 27.10 DREIER Christine -1982Nord Deutschland704p 
  KVINDER 75-79 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 38.14 HOLZKNECHT Ingrid -1940Nord Deutschland890p 
  MÆND 35-39 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 28.27.06 LEHMANN Klaus -1976Nord Deutschland  
  MÆND 50-54 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 25.48 SCHWEINERT Michael -1962Nord Deutschland807p 
2 29.38 OHGE Olaf -1963Nord Deutschland505p 
  Afbud EMMERICH Christian -1965Nord Deutschland  
  MÆND 70-74 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.6m/s
1 34.85 HINCK Dieter -1944Nord Deutschland475p 


Genereret af MARS version 2.0.0.380 søndag den 31. maj 2015 klokken 19:43